Švajčiarsko: Piz Lagrev (3165m.n.m.)

24.08.2011
lvajciarsko-piz-lagrev-3165m-n-m-

          Tento vrchol sa nachádza v Oberengadine, kúsok za St. Morizom. Prístup k nemu je z Julierpass-u. Je to neznačený vrchol a od cesty sa k nemu štartuje kúsok za značenou odbočkou na Piz Julier (sú skoro oproti sebe a asfaltka Julierpass-u ich rozdeľuje).

Prvá fáza je výstup cez trávnatý svah až po vodopád, kde začnete mať ten správny vysokohorský pocit. Treba sa držať potoka a širokým kuloárom sa dostanete až k jazeru. Kúsok nad jazerom sa začína (alebo končí) ľadovec. Na prechod ľadovcom za normálnych podmienok netreba žiadnu špeciálnu výbavu, nie sú viditeľné ani trhliny. Cesta nie je značená, ale treba sa cez ľadovec dostať najľahšou cestou na hrebeň, potom odbočiť vpravo a už si len vychutnávať vzdušné pohľady na skalné zrázy, ktoré sú aj niekoľko 100m hlboké.

 

Piz_Lagrev_od_Silsersee

 

Tento hrebeňový chodník sa končí až na Piz Lagrev asi po 30-40 minútach. Na vrchole je len kamenná pyramída bez kríža alebo knihy. To ale dostatočne vynahrádza neskutočný výhľad na všetky strany, či už Piz Julier alebo Silsersee. Celá túra sa dá zvládnuť za 3 hodiny pohodovým tempom... zostup za 2 hodiny. Tento vrchol je zatiaľ jedným z mojich favoritov v Engadine a to som ich už prešiel naozaj dosť.

 

Poloha: Engadin (Graubunden)
Prístup: Zo Slovenska cez Innsbruck - Landeck. Pred Reschenpassom smer St. Moriz - Julierpass
Čas: 2,5 hodiny (pokiaľ je niekto pôžitkár aj 3,5)
Prevýšenie: 1100 výškových metrov
Obtiažnosť: stredná

 

Miro

Fotky Švajčiarsko: Piz Lagrev (3165m.n.m.)

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Švajčiarsko: Piz Lagrev (3165m.n.m.)
Jana 24.08.2011
paradne!

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri