Skialp Julierpass: Corn Margun 3034m. a Corn Suvretta 3072m.

12.12.2014
skialp-julierpass-corn-margun-3034m-a-corn-suvretta-3072m-

Švajčiarsko - Engadin - Julierpass - Alp Guglia (2215m.)

Zaručených tipov na skialpový raj je určite veľa. Takých, kde sa vyveziete po kvalitne udržiavanej hlavnej ceste do výšky 2200 metrov. Zaparkujete na pravidelne udržiavanom parkovisku (zadarmo). Pripnete lyže hneď pri aute a vyrazíte...

Takých je už trošku menej. Výhodou Julierpassu je okrem už spomínaného aj vysoká variabilita terénu. Množstvo ľahkých a stredne ťažkých túr. Na svoje si prídu určite aj extrémisti. Človek tu môže túrovať dlhé dni a nemusí túry opakovať.

Tu vám ponúkam jeden z mnohých tipov na stredne ťažkú túru. Absolvoval som ju jedno pekné poobedie vo februári 2014 ako druhú fázu po doobedňajšej túre na Piz Lagrev.

Corn_Marguns_už_počmáraný

 

Popis túry:

Vyrážame z parkoviska neďaleko Julierpassu (v smere od Silvaplany) smerom do doliny Valletta dal Guglia. Južne orientovaná dolina s mierne strmým stúpaním nás dovedie na nekonečné pláne medzi mohutným Piz Julier a hrebeňom Corn Suvretta - Piz Surgonda. V tomto hrebeni sa nachádza výrazný vrchol Corn Marguns 3034m.. Žlabom v južnom svahu so sklonom cca 40 stupňov na vrchol.

Aj keď tento kopec nie je spomínaný v skialpovom sprievodcovi oblasti stojí určite zato navštíviť ho v dobrých podmienkach. Hneď vedľa Corn Marguns sa nachádza podstatne častejšie navštevovaný a hlavne dostupnejší Corn Suvretta 3072m.

Na lyžovanie je obľúbený južný svah cca 35°. Kombinácia týchto dvoch vrcholov je jedným z mnohých tipov v skialpovom raji v okolí Julierpassu.

Prevýšenie túry: cca 1200 metrov stúpania a asi 4,5 hodiny na lyžiach. V prípade, že treba šliapať stopu je to tak na celý deň :)

 

Martin Bartoň

Fotky Skialp Julierpass: Corn Margun 3034m. a Corn Suvretta 3072m.

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Skialp Julierpass: Corn Marguns 3034m. a Corn Suvretta 3072m.
Jano 12.12.2014
Martin, po slovensky povedane Vergnügen ohne Reue. Moznosti na tury je tam viac,ako na celom Slovensku.

RE: Skialp Julierpass: Corn Marguns 3034m. a Corn Suvretta 3072m.
martin 22.12.2014
Na Julieri už teraz vládnu výborné podmienky na túry, viac sa dozviete z našej FB stránky

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri