Val Roseg, Chamanna Coaz - skialpové panoramata

28.03.2019
val-roseg-chamanna-coaz-skialpove-panoramata

 Švajčiarsko, Engadin, St.Moritz, Pontresina 

Val Roseg, dolina v kúte Engadinu ponúka veľké možnosti nielen pre skialpinizmus... na jej konci, na hranici s ľadovcom nachádza sa malá chata Coaz. Chata na konci sveta býva koncom zimy rajom pre lyžiarske túry. Aj keď je vzdialená od civilizácie, s pomocou lanovky v lyžiarskom stredisku Corvatsch sa dá na ňu dostať pomerne rýchlo aj keď nie jednoducho.

Chatár Ruedi rozpráva ako sa nedávno ponáhľal a traverz z hornej stanice lanovky na chatu prekonal za 35 minút. "No hej ale to bola cesta do roboty!"

Pri traverze sa prekonávajú dva úseky zaistené lanami a potom následuje traverzovanie nie vždy bezpečných snehových svahov.

ten_základný_výhľad,_vraj_jeden_z_najkrajších,_jednotlivé_vrcholy_sú_spracované_v_samostatných_článkoch

Coaz ponúka atraktívne skialpové ciele. Vybrať sa dá bez alebo s ľadovcom. Tento fakt je rozhodujúci pri balení ruksaku a výstroje. Z tých bezľadovcových cieľov je určite Topka Chaputschin. Malým ľadovcom sa síce preženiete ale trhliny tam zatiaľ veľmi nie sú... aj keď situácia sa z roka na rok mení...

Chamanna_Coaz

Skialpové ciele Val Roseg a okolia chaty Coaz sú už na tejto stránke dávno podrobne spracované a popísané, v tomto článku si nájdete predovšetkým tie najkrajšie pohľady a výhľady aké táto oblasť ponúka. Odfotené všetko aktuálne koncom marca 2019.

 

Martin Bartoň

 

 

Fotky Val Roseg, Chamanna Coaz - skialpové panoramata

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Val Roseg, Chamanna Coaz - skialpové panoramata,
Jaraba 28.03.2019
Takto krásne povyšívať svahy sa u nás podarí málokedy. Tíško závidím...

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri