Maloja a snehový rekord

16.02.2014
maloja-a-snehovy-rekord

Švajčiarsko-Oberengadin-Passo Maloja

Počasie sa s nami hrá a zatiaľ čo niektoré oblasti sú bez snehu, o kus ďalej sa zase lámu rekordy. Nezvyklé silné južné prúdenie, v ktorom sa zatiaľ nesie celá zima, obdarilo veľkými snehovými zrážkami hlavne oblasti južnej časti východných álp (Dolomity, Južné Tirolsko, juhovýchod Rakúska a pod. Do tejto oblasti sa zmestil aj juhovýchod Švajčiarska.

Najväčšie zrážky tu zvykne chytať práve Passo Maloja 1815m. Je to taká nárazníková zóna na konci Engadinu, ktorá dostáva zrážky práve pri južnom prúdení. Už koncom januára tu namerali 215cm snehu, čo je rekord pre toto obdobie za posledných vyše 60 rokov. Takže  milovníkom bieleho prášku neostáva nič iné, len za svojou závislosťou cestovať :)

Na Maloji je len jeden starý kotvový vlek, ktorý vyhľadávajú počas silného sneženia práve frírajdisti. Je tu totiž možné lyžovať za priaznivú cenu v parádnom lese...

 

fotené: 15.02.2014

M.Bartoň

Fotky Maloja a snehový rekord

Súvisiace články:

Diskusia

RE: Maloja a snehový rekord
Jano 16.02.2014
Martin, tak zariad export snehu na Slovensko, toho roku super kseft!! Vcera sme dosiahli v Mnichove rekodnu teplotu 20°C , lyzovalo sa v BIERGARTEN ::))

RE: Maloja a snehový rekord
sherpa 17.02.2014
Martin: ten hore tento rok poplietol smery, ale zrobil to az tak prekombinovane, ze vas {so sestrou} poslal tam kde to nasypalo. ber to ako dar zhora, a hlavne aj to, ze este behate po vlastnych....takze opatrne s tolkymi darcekmi... ako raz povedal Ivan Galfy > "uspech je, ze som prezil" tak sa tesime na clanky a na dochodok....

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk Eshop davorin.sk JM SPORT Eshop davorin.sk

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri