Skialp Julierpass: Coluonas (2960) Freeride

02.12.2019
skialp-julierpass-coluonas-2960-freeride

Švajčiarsky Julierpass (2284m.) a jeho okolie ponúka nepreberné možnosti na skialp pre všetky kategórie šlapačov. V tomto článku sa pozrieme bližšie opäť na Piz Coluonas vypínajúci sa priamo nad cestou a hospicom. Na vrchol vedie pekná a členitá normálka ktorou sa najčastejšie vystupuje hore a aj lyžuje naspäť. V dobrých podmienkach sa dá vyšlapať s lyžami až na vrchol. Koncom marca roku 2019 sa nám konečne podarilo z vrcholu zlyžovať aj inou variantou ako normálkou. 

takto_to_vyzerá_od_auta

Rozložitý masív Coluonasu totiž ponúka aj ďalšie varianty zjazdov na severných úbočiach. Podmienky sme mali výborné. V našom zjazde už boli stopy a tak sme neváhali a bezpečne sme sa vydali objavovať zákutia steny. Snehu bolo dosť a v strmých zúženiach už to bolo dosť rozjazdené čo svedčí o obľúbenosti tohto smeru. Sever rovnako nesklamal a aj keď od posledného sneženia prešlo pár dní užili sme si aj nejaký ten prašan.

práca_s_archívom_a_zjazd_z_Coluonasu_z_protisvahu

Kým výstup na vrchol prebiehal z opačnej strany tak zjazdom sme uzatvorili okruh a prišli priamo ku autu. Parádna túra v členitom teréne ktorá má čo ponúknuť. Vzdialenosťou alebo prevýšením ale zas nie až tak náročná a tak sme ju využili ako možnosť spraviť niečo cenné a pred plánovanou zajtrajšou celodennou túrou sa až tak moc nezničiť...

v_podmienke..._;)

prevýšenie cca 800v.m. čas 4 hod.

 

Viac o celej oblasti už nájdete v ďalších článkoch z Julierpassu, odkliky dole...

Martin Bartoň

 

Fotky Skialp Julierpass: Coluonas (2960) Freeride

Súvisiace články:

Diskusia

TOP Partneri

https://www.sloger.sk Eshop davorin.sk www.adamsport.eu Eshop davorin.sk JM SPORT Adam Sport - Kreuzspitze GT

Podpor Vetroplacha

Odporúčame vidieť

Partneri